Pessimist näeb, et klaas on pooltühi. Optimist näeb, et klaas on pooltäis. Insener aga näeb, et klaas on kaks korda suurem kui vaja!

Õppekavad

Loodusvarade kasutamine ja kaitse bakalaureuseõppekava; loodusvarade kasutamise ja kaitse magistriõppekava

Loodusvarad on kogu inimkonna arengu ning majandustegevuse arendamise aluseks. Esmase tähtsusega on meile kõigile puhas õhk hingamiseks, joogikõlbulik vesi ning nii taimne kui loomne toiduvaru.

 

Loodusvarade kasutamise ja kaitse bakalaureuseõppekava lõpetanu on õppinud tundma kõikide peamiste Eestimaa loodusressursside (maa ja muld, sood ja turvas, mets ja puit, põhjavesi ja veekogud, maavarad, seened, taimed ja loomad) jätkusuutliku kasutamise ning kaitsmise aluseid ja tal on laialdased teadmised majandus- ja sotsiaalvallast.

 

Õppekava lõpetanul on imelihtne edasi spetsialiseeruda kalanduse, metsanduse, jäätmekäitluse jne spetsialistiks. Lisaks loengutele saavad tudengid praktilisi oskusi suviste õppepraktikumide käigus spetsiaalses tudengite praktikabaasis Järvselja Õppe- ja Katsemetskonnas.

 

Loodusvarade kasutamise ja kaitse bakalaureuseõppekava läbinu saab õpinguid jätkata magistriastmes, kus omandatakse süvendatud teadmisi looduslike protsesside modelleerimisest, keskkonnamõjude hindamisest ja auditist ning orienteeruvad vastavas seadusandluses.  

          

Lõpetajad on leidnud tööd

  • maakonna või valla looduskasutuse ja keskkonnakaitse spetsialisti või konsulendina;
  • mitmesuguste kaitsealade, rahvusparkide, puhkealade ja keskkonnateenistuste spetsialistidena;
  • erafirmade looduskasutuse spetsialistidena.

Õpe on korraldatud 3-aastase bakalaureuseastme õppe ning sellele järgneva 2-aastase magistriastme õppega. Bakalaureuseastmes püütakse saada üldised teadmised kogu valdkonna alustest vastava spetsialiseerumisega, millele magistriastmes järgnevad sügavamad teadmised ning probleemilahendusoskused spetsialisti tasemel.

EMÜ metsandus- ja maaehitusinstituut

Fr. R. Kreutzwaldi 5, Tartu 51014, tel/fax (+372) 731 3156, e-mail: metemu.ee